قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 • اختصار فصل :
 • شرکت هایی که در وضعیت درماندگی مالی بسر می برند جهت تامین مالی منابع خود با معضلات عدیده ای مواجهند. این شرکت ها برای تامین مالی منابع خود نمی توانند از تسهیلات بانکی(وام) بهره گیری کنند ، زیرا که بانک ها برای ارائه تسهیلات برای شرکت ها آغاز صورت های مالی آنها را مورد ارزیابی و مطالعه قرار می دهند و در صورت مساعد نبودن نسبت های مالی از ارائه وام و تسهیلات به آنها خودداری می کنند.
  بهترین حالت متصور برای شرکت هایی مبتلا به درماندگی مالی  بهره گیری از تامین مالی از طریق حساب های پرداختنی تجاری(اعتبار تجاری) می باشد ، که این نوع تامین مالی نیز برای این گونه شرکت ها مزایا و معایب خاص خود را دارد.
  از مزایای بهره گیری از حساب های پرداختنی تجاری برای شرکت ها می توان به سهولت دسترسی و بهره گیری از این نوع تامین مالی نام برد ، زیرا که این نوع تامین مالی دارای  محدودیت ها و وثیقه های خاصی نمی باشد و شرکت به واسطه داشتن روابط مالی با تامین کنندگان کالا و خدمات  ، می تواند به گونه نسیه و با بهره گیری از اعتبار تجاری خود  کالا ها ، خدمات و منابع مورد نیاز خود را تامین نمایند
  مهمترین عیب و مشکل این نوع از تامین مالی نیز هزینه ی بالای بهره گیری از آن می باشد به نحوی که شرکت ها برای تامین مالی از طریق اعتبار تجاری مجبورند بهای بالاتری را برای منابع مورد نیاز خود بپردازند ، از طرفی به دلیل عدم بهره گیری شرکت از تخفیفات نقدی خرید(به دلیل بهره گیری از اعتبار تجاری) ،هزینه ی سرمایه ی آنها افزایش یافته و ریسک نزدیک شدن به مرحله ی ورشکستگی و اتمام عمر واحد تجاری افزایش می یابد.
  همچنین در صورت بهره گیری زیاد شرکت از تامین مالی اعتباری ، اعتبار شرکت نزد تامین کنندگان کالاها و خدمات کاهش یافته و از طرفی باعث افزایش اهرم مالی شرکت میگردد و از طرفی دیگر با کاهش حجم سرمایه در گردش و منفی کردن آن ، نهایتا عملکرد شرکت را کاهش داده و باعث درمانده تر شدن شرکت می گردد.
  لذا مدیران شرکت ها در هنگام بهره گیری از این نوع تامین مالی بایستی وسواس بیشتری را خرج دهند و با مطالعه هزینه و خرج این نوع تامین مالی بر منافع حاصل از آن ، بهترین راهکار ممکن را اتخاذ نمایند.

  سوالات یا اهداف پایان نامه :

   سوالات پژوهش:


  دیدگاهتان را بنویسید